معرفی دانشکده

 

این دانشکده از لحاظ تعداد دانشجو، از بزرگترین دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال می‌باشد. فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی این دانشکده در سال ۱۳۷۲ آغاز گردیده و با تلاش مستمر دکتر خسروی ریاست وقت واحد در تاریخ ۲۳/ ۱۲/ ۷۸ مصوب شده است. این دانشکده در سال ۱۳۸۰ دارای ۲۷۸۱ دانشجو در چهار رشته مهندسی کامپیوتر (نرم‌افزار)، مهندسی محیط زیست، مهندسی صنایع و مهندسی شیمی بوده‌است. تا کنون نیز ۱۴۴۳ نفر از این دانشکده فارغ‌التحصیل شده‌اند.

در حال حاضر این دانشکده دارای ۷ رشته، گرایش کارشناسی، ۱ رشته کارشناسی ناپیوسته، ۲۰ رشته، گرایش کارشناسی ارشد و ۴ رشته، گرایش دکتری می باشد و تعداد ۶۵۰۶ دانشجو و ۲۰۴ عضو هیآت علمی تمام وقت، نیمه وقت و مدعو را دارد.

مهندس رضا صدوقی، دکتر مرتضی کاشفی‌ الاصل، دکتر محمد ربانی، دکتر محمد تقی ساداتی پور، دکتر نصرالله مجیدیان، دکتر کیانوش فتحی واجارگاه، دکتررضا مرندی، دکتر محمدرضا هدایتی و دکتر محمدرضا قاسمی و دکتر مجید اسدی شهمیرزادی رؤسای قبلی دانشکدۀ فنی و مهندسی واحد بوده‌ اند. در حال حاضر دانشکده با تغییر عنوان و تفکیک برخی رشته ها به عنوان دانشکده برق و کامپیوتر تغییر نام پیدا کرده است و مسئولیت آن همچنان با دکتر مجید اسدی شهمیرزادی می باشد. 

 

اخبار دانشکده

آدرس تلگرام

آدرس تلگرام

۲۸ دی ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۱
IAU-TNB Tehran shomal
اطلاعیه

اطلاعیه

۲۲ دی ۱۳۹۵ | ۱۲:۱۶
تغییرات برنامه امتحانات
اطلاعیه

اطلاعیه

۱۲ دی ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۵
فرصت تکمیل نمرات پروژه و کارآموزی
اطلاعیه ثبت نام

اطلاعیه ثبت نام

۰۶ دی ۱۳۹۵ | ۰۹:۲۶
ارائه مدرک پایه در این ترم الزامیست
اطلاعیه

اطلاعیه

۲۸ آذر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۳
انتخاب دانشجوی نمونه