معرفی دانشکده

 

این دانشکده از لحاظ تعداد دانشجو، از بزرگترین دانشکده های دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال می‌باشد. فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی این دانشکده در سال ۱۳۷۲ آغاز گردیده و با تلاش مستمر دکتر خسروی ریاست وقت واحد در تاریخ ۲۳/ ۱۲/ ۷۸ مصوب شده است. این دانشکده در سال ۱۳۸۰ دارای ۲۷۸۱ دانشجو در چهار رشته مهندسی کامپیوتر (نرم‌افزار)، مهندسی محیط زیست، مهندسی صنایع و مهندسی شیمی بوده‌است. تا کنون نیز ۱۴۴۳ نفر از این دانشکده فارغ‌التحصیل شده‌اند.

در حال حاضر این دانشکده دارای ۷ رشته، گرایش کارشناسی، ۱ رشته کارشناسی ناپیوسته، ۲۰ رشته، گرایش کارشناسی ارشد و ۴ رشته، گرایش دکتری می باشد و تعداد ۶۵۰۶ دانشجو و ۲۰۴ عضو هیآت علمی تمام وقت، نیمه وقت و مدعو را دارد.

مهندس رضا صدوقی، دکتر مرتضی کاشفی‌ الاصل، دکتر محمد ربانی، دکتر محمد تقی ساداتی پور، دکتر نصرالله مجیدیان، دکتر کیانوش فتحی واجارگاه، دکتررضا مرندی، دکتر محمدرضا هدایتی و دکتر محمدرضا قاسمی و دکتر مجید اسدی شهمیرزادی رؤسای قبلی دانشکدۀ فنی و مهندسی واحد بوده‌ اند. در حال حاضر دانشکده با تغییر عنوان و تفکیک برخی رشته ها به عنوان دانشکده برق و کامپیوتر تغییر نام پیدا کرده است و مسئولیت آن با دکتر میراسماعیل معصومی می باشد. 

 

اطلاعیه ها

مسابقه

مسابقه

۱۹ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۳
مسابقه کتابخوانی با عنوان «غدیرشناسی»
ثبت نام کارشناسی ارشد ورودی۹۶

ثبت نام کارشناسی ارشد ورودی۹۶

۱۴ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۳
برنامه زمانبندی ثبت نام کارشناسی ارشد ورودی۹۶ دانشکده برق و کامپیوتر